Yazı Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 01:26
 
MUHALEFETİN ERKEN SEÇİM SEVDASI !.
Talip KOÇ - AÇIK ve NET
 
 

Bir televizyon proğramına canlı yayın konuğu olan  Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada; “ 2021 yılı sonbaharında erken seçim olacak, olması lazım, artık  bu hükümetle gidilmesi mümkün değil, yeni bir anlayışla devam edilmesi gerekiyor.” şeklinde yaptığı dayatmacı ifadelerini hayretle izledim. Ayrıca bu açıklamayı kendine yeni gelmiş bir özgüvenle, ve seçim tarihini adeta kendisi belirlermiş gibi ifade etmesi, ” Allah Allah, bu vatandaş bu gücü  nerden aldı acaba “ diye düşünmekten kendimi alamadım doğrusu. Bildiğim kadarıyla bugün kü meclis aritmetiğine göre erken seçim kararı, ancak Cumhur ittifakının evet demesiyle mümkün olabileceği,  herkesin malumu. Mevcut iktidar, defalarca erken seçimin 2023 Haziran ayında yapılacağını açıklamasına rağmen, erken seçimi ısrarla gündeme taşımanın altında ne yatıyor olabilir, acaba ?. Aklıma Joe Biden’ nın,  kısa bir süre önce “ Türkiye’de muhalafete desteğimiz olacaktır. ” şeklindeki açıklaması geldi. Ve maalesef Amerika’ lı Joe, ilk hamle olarak ülkemizde asla yaşanmayan ve  aslı astarı olmayan sözde soykırım iftirasını, 24 Nisanda büyük bir kinle kusarak yapmış olması,  bizim muhalefet bu hamleyi bir mesaj olarak mı algıladı?. Yoksa, yakın zamanda Joe’ dan Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına özel bir talimat mı geldi diye, ister istemez akıllara takılıyor, diye düşünüyorum.

 


Eğer mevcut muhalefet Amerika ‘lı Joe’ ya güvenerek yol arkadaşları ile sözbirliği ederek böyle bir yola çıkmayı planlamışlar ise, bilinmelidir ki, buna Aziz milletimizin mutlaka tepkisi olacaktır. Yoksa amaçları, insanları sokağa çekerek bu taleplerini  gerçekleştirmek mi ?. 

 


Bir süre önce, “ Erken Seçim Dayatması ” başlıklı yazıda,  ifade ettiğim bir paragrafı aşağıda tekrar sizinle  paylaşmak istiyorum.

 

 

“ Mevcut muhalefetin son zamanlarda bazı kesim ve kişilerden aldıkları güçle, tamamen tahrik içerikli yıkıcı bir siyaset anlayışı ile ilerlemeye çalıştıklarını görüyoruz. Muhalefetteki parti lider ve yöneticileri, artık pervasızca terör örgütlerini savunduklarını , devletin kurumlarını itibarsızlaştırma gayretinde ve politikasında olduklarını ve her fırsatta  ekonominin çöktüğünü abartarak ifade ettiklerini,hatta devlet olarak adeta dilenecek duruma geldiğini ifade eden beyanlarla, halkı terörize edip  ayaklanmaya teşvik ettikleri, sağduyulu vatandaş tarafından esefle izlenmektedir .” diye ifade ettiğim paragraf, bugün aynı noktada ne kadar isabetli olduğu, çok daha iyi anlaşılıyor.

 


Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye’ nin iyi yönetilmediğine dair bir çok sebep göstererek iktidarı eleştirebilir belki ama, lütfen alternatif olarak kendini görmesin. Yani çare olduğunu düşünmesin. Yani Türkiye’yi bulunduğu noktadan daha ileriye götürecek bir  kabiliyet, yetenek ve beceriye sahip olduğunu hiç düşünmesin. Eminim  ki kendisi de en az benim kadar bu gerçeği biliyor ve düşünüyor, diye ümit ediyorum.

 


Peki, o halde ne yapmalıyım diye soracak olursa, şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. 

 


“ Hasbelkader bulunduğun makamda kalabildiğin kadar kalmaya çalışsın derim. Bunun için her türlü kafa yorabilir. Bu konuda da son derece kabiliyetli ve deneyimli olduğu herkesçe malum. Başka bir beklenti ve arayışta olmamasını, rahatlıkla önerebilirim.”

 


Selam ve saygılarımla. Talip KOÇ.

 
Etiketler: MUHALEFETİN, ERKEN, SEÇİM, SEVDASI, !., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı