Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 19:36
 
OLDU BİTTİ BİR ŞEHİR PLANI YAPILMIŞ
Gelecek Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Altıok Beylikdüzü Sakinleri Gazetesi'ne konuştu.
Siyaset Haberi
OLDU BİTTİ BİR ŞEHİR PLANI YAPILMIŞ

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

İzmir’de 114 kişinin hayatını kaybettiği, 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye’de hasarlı binalar ve kaçak yapılaşma konuları tekrar gündeme gelmeye başladı. İstanbul’da da beklenen büyük deprem korkusunun gözler önüne serildiği şu günlerde,
Beylikdüzü ilçe halkının sorunlarını dile getiren Gelecek Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Altıok; “Gelecek Partisi olarak
Şehrimizin ve komşularımızın istek ve ihtiyaçlarını biliyor ve projelerimizi buna göre hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

10 Kasım, Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da saygı ile anıyoruz.

Gelecek Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Altıok


Beylikdüzü sorunlarını konuştuğumuz Gelecek Partisi


Beylikdüzü İlçe Başkanı Altınok ;

"Beylikdüzü için acil eylem planı oluşturulmalıdır, günlük acil sorunlar trafik , iç ve dış ulaşım koordinasyonu , pazar yerleri , alt yapı gibi acil işler yapılırken , bu sorunlarda boğulup kalınmamalı , yeni yapılaşmalar göz önünde tutulmali ve günümüzün en önemli riski DEPREM ele alınarak toplanma yerleri yeniden uzun süreli yaşamaya elverişli halde yapılandırılmalıdır.


Mevcut binalar için deprem dayanıklılık testleri mutlaka olmalıdır.


Bölge kuruluşundan beri şehircilik imar planları revize edilerek mevcut iskansiz binalar öncelikle gerekli prosedürler uygulanarak iskana kavuşturulması gerekir , iskanlı binalar vatandaşa daha güvenilir yapılar olur.

Yıllardır çözülemeyen kooperatif ve tapu sorunları halen sorun yaratılarak çözülemez, vatandaşın hak sahipliği gözetilmelidir. Malesef ki oldu bitti bir şehir planı yapılmış halen sorunlar büyüyerek devam etmektedir. İş dünyasından sanayiden eğitimden sağlığa kadar yetersiz bir iletişim ile idare sozkonusu , iş dünyası ve sanayi işbirliği ile bacasız sanayiye destek vereceğiz,  kullanılamayan oniki kilometre Sahil bandını değerlendirerek vatandasin faydalanması sağlanacak olup turizm alanında yatırımlar yapılacaktır .

Biz Gelecek partisi olarak iktidara geldiğimizde adama göre  iş düşüncesi olmayacak , liyakat ve bilgiye dayalı bir yönetimle sorunları çözeceğiz. Şehrimizin ve komşularımızın istek ve ihtiyaçlarını biliyor projelerimizi buna göre hazırlıyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OLDU, BİTTİ, BİR, ŞEHİR, PLANI, YAPILMIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı