Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 22:31
 
DAHA İYİ YARINLAR İÇİN HİÇ BİR ÇOCUK ÜŞÜMESİN
BEYLİKDÜZÜ SAKİNLERİ DERNEĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR
Beylikdüzü Sakinleri Haberi
DAHA İYİ YARINLAR İÇİN HİÇ BİR ÇOCUK ÜŞÜMESİN

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Sosyal sorumluluk ve toplumsal farkındalık konularında faaliyet gösteren BEYLİKDÜZÜ SAKİNLERİ DERNEĞİ YÖNETİMİ, Güney Doğu Anadolu bölgemizdeki çocuklarımız için seferber oldu.

 

Toplumsal eşitsizlik düzeninde, eşitlik adına yine bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla soğuk hava şartlarında Güneydoğu’da yaşayan koşulları eşit olmayan çocukların, bu kış üşümemesi adına bot göndermek için harekete geşmiştir. 

 

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın tespitleri neticesinde belirlenen, mağdur çocuklarımız için, kış aylarını daha rahat geçirmeleri sağlayacak kar botlarını teslim etti.  BEYSAD yönetimi adına Dernek Başkanı Kansu ERDAN açıklama yaptı.

 

“Kronik bir sorunumuz olan toplumsal eşitsizliğimizin gelecek nesillerin de sorunu olarak kalmasını istemiyoruz. Coğrafya Kaderdir kavramının sonuna geldiğimiz bu dönüşüm çağında, hala eşit imkânlara sahip olmayan gençleri görmek bizleri üzüyor. Elimizdeki imkanları, belki sadece kullanmadığımız eşyaları; nereye nasıl yardım yapacağımızı iyi belirleyebilirsek eşitlik düzeyi daha yüksek bir toplum olmayı başarabiliriz. 

 

Bizler sosyal varlıklarız. Birbirimiz ile iletişimimiz olmadan gelişemeyiz, güçlenemeyiz. Bizden önceki nesillerin hatalarından biri olan ve bu iletişimi keserek toplumumuzu kutuplaştıran fikirlerden hızlıca kurtulmamız ve içgüdülerimiz olan o gerçek dünyaya ulaşmak için bir adım daha atmamız lazım.  

 

 

Bu dünyaya neden geldiğimizi düşünmeyi unutmayın. Bize bırakılan kültürü, fikirleri irdeleyin. Bunları gelecek nesillere nasıl aksettireceğimizi düşünün.  “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” referansından ne kadar uzaklaştığımızı farkedip bunun üzerine bir şeyler koymamız gerektiğini unutmamalyız.

 

İnsanı insan yapan şey; nerede doğduğu, şartları, imkanları, inançları, coğrafyası, rolleri, önceden öğretilmiş miras bırakılmış değerleri değil; yaşama nasıl devam edeceğine karar verebilme yetisidir. 

 

Bu konuda bize vesile olan İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık’a teşekkür ederim. 

 

Daha iyi yarınlar için hiçbir çocuk üşümesin diyoruz.

 

BEYLİKDÜZÜ SAKİNLERİ DERNEĞİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAHA, İYİ, YARINLAR, İÇİN, HİÇ, BİR, ÇOCUK, ÜŞÜMESİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı